Jak obliczyć rozmiar pierścionka?

jak obliczyć rozmiar pierścionka

Jak obliczyć rozmiar pierścionka?

Jeśli trafiłeś na ten artykuł to oznacza, że prawdopodobnie szykujesz się do zaręczyn. W takim razie wypada nam pogratulować, a teraz przejdźmy do tematu, jakim jest odpowiedź na to ważkie pytanie: jak obliczyć rozmiar pierścionka? Cóż, żyjemy w erze swobodnego dostępu do informacji, więc pierwszym odruchem jest wpisanie w wyszukiwarkę frazy „rozmiar pierścionka jak zmierzyć” i liczenie na celną poradę. W Internecie roi się jednak od upiornych pomysłów w rodzaju mierzenia wybrance palca, kiedy ta śpi, albo nieco zabawnych podchodów z podkradaniem jednego z noszonych przez wybrankę pierścionków i mierzenia go w ukryciu na różne dziwne sposoby. To drugie rozwiązanie to już nieco lepszy trop.

Jak dobrać rozmiar pierścionka zaręczynowego?

Oczywiście, że kwestia tego, jak dobrać rozmiar pierścionka zaręczynowego, jest ważna, ale można to załatwić nieco łatwiej i przede wszystkim bardziej elegancko. Na przykład wypytując o to dyskretnie przyjaciółki przyszłej narzeczonej bądź jej matkę. Jeśli chcemy utrzymać całość przedsięwzięcia w tajemnicy za wszelką cenę, to faktycznie dobrym rozwiązaniem jest „pożyczenie” któregoś z pierścionków ukochanej – tu należy zwrócić uwagę, czy nosi go na serdecznym palcu – i skorzystanie z uniwersalnej miarki jubilerskiej w salonie bądź we własnym zakresie, bo takie miarki wraz z tabelą są do kupienia w Internecie. Jeśli nie chcesz ponosić dodatkowych kosztów, weź linijkę. Zmierzenie średnicy pierścionka absolutnie wystarczy – jubiler będzie wiedział, jaki to rozmiar. To rozwiązanie sprawia, że całą operację przeprowadzisz bardzo szybko, więc jest właściwie najbezpieczniejsze.

Jak obliczyć rozmiar pierścionka nie narażając się na śmieszność?

Najważniejsza jest świadomość, że choć oczywiście właściwy rozmiar pierścionka jest ważny, to jest to przedmiot. Oczywiście ważny i symboliczny, jednak nie jest warty wprowadzania w życie karkołomnych pomysłów w rodzaju mierzenia palca wybranki, kiedy ta nie jest tego świadoma. Pamiętaj, że niektóre pracownie jubilerskie przyjmują zlecenia „na oko”, ponieważ pierścionek może być np. trochę za mały – taki można poszerzyć. Różnica między rozmiarami to 0,33mm. Wszelkie dziwne pomysły i metody na mierzenie palca to nie jest dobry pomysł z kilku powodów:

  • Pomiar w zależności od temperatury i pory dnia może się różnić,
  • Wszelkie pomysły z tasiemką czy sznurkiem nie są miarodajne, bo łatwo ścisnąć palec i otrzymać zafałszowany wynik,
  • Miejsce na palcu, w którym docelowo będzie pierścionek to jedno, ale po drodze jest też kostka, przez którą musi przejść,
  • Rozmiar palców na obu dłoniach może się różnić.

Teraz już wiesz, jak obliczyć rozmiar pierścionka

Różne dziwne pomysły mogą brzmieć zabawnie albo wydawać się ciekawą przygodą, jednak najprościej będzie po prostu zmierzyć linijką średnicę pierścionka, który ukochana nosi na palcu serdecznym. Oczywiście istnieje też możliwość omijająca całą tajemnicę tego przedsięwzięcia i wspólna podróż do jubilera. Nie jest to powód do wstydu, a pewność wybrania właściwego rozmiaru jest wówczas całkowita. Jeśli jednak zdecydujesz się na inną metodę pomiaru, to pamiętaj, że rozmiar pierścionka to obwód palca (w milimetrach) minus 40.

Jeżeli z dowolnego powodu nie trafisz z rozmiarem pierścionka, dokonamy całkowicie bezpłatnie korekty zakupionego pierścionka na właściwy rozmiar.